1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Obywatelskie zatrzymanie

Obywatelskie zatrzymanie

11/07/2013 11:25  |  Hubert Błaszczyk
Obywatelskie zatrzymanie

17-letniego złodzieja zatrzymał mieszkaniec Raszkowa, chwilę po tym jak mężczyzna włamał się do jednego z miejscowych sklepów. Sprawca został przekazany wezwanym na miejsce policjantom. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.


O włamaniu pracowników sklepu powiadomił załączony alarm. Natychmiast na miejsce udała się jedna z pracujących tam kobiet wraz ze swoim mężem. To właśnie on ujął przebywającego w pobliżu sklepu młodego człowieka, informując o tym wezwanym na miejsce policjantom. Chwilę później, na podstawie analizy zapisu monitoringu, było już jasne, że ujęty przez mężczyznę chłopak jest włamywaczem. Ze sklepu skradł dwie butelki piwa i kilka paczek chipsów.

 

Policjanci ustalili, że godzinę wcześniej chłopak próbował włamać się do wiaty znajdującej się przy tym sklepie, lecz w swych działaniach był nieudolny. Pomimo tego nie odpuścił i ostatecznie włamał się do sklepu.


Zatrzymanym okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Raszków, któremu za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim