1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Nieletni haker

Nieletni haker

09/07/2013 17:26  |  Hubert Błaszczyk
Nieletni haker

Policjanci ostrowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ustalili 14-letniego chłopaka, który zajmował się oszustwami i włamaniami na konta internetowe. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.


Komputer w obecnych czasach, zwłaszcza dla młodszego pokolenia, nie stanowi już żadnych tajemnic. Bez komputera trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie dzisiejszego społeczeństwa. Niestety swoje umiejętności informatyczne nie każdy wykorzystuje w uczciwy sposób. Tak też było w przypadku 14-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Chłopak swoją niewątpliwą wiedzę informatyczną spożytkował w sposób nie zgodny z prawem.

 

14-latek za pomocą sieci internetowej włamywał się na konta użytkowników portali społecznościowych tzw. fanpage'ów, przejmując jednocześnie prawa administratorów. Wchodząc w ten sposób w posiadanie tych kont, próbował je odsprzedać, co jednak nie powiodło mu się. Warto w tym miejscu dodać, że niejednokrotnie wartość takiego konta fanpage może osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. Ostrowscy policjanci ustalili, że 14-latek przejął 13 fanpage'ów m.in. znanych czasopism, firm i zespołu muzycznego. Ponadto chłopak dopuścił się oszustw internetowych, polegających na oferowaniu do sprzedaży towaru, którego nie posiadał oraz posłużenia się przy zakupie fałszywym dowodem wpłaty.

 

W sumie 14-latek usłyszał 15 zarzutów związanych z popełnieniem oszustw komputerowych. Policja nie wyklucza, że chłopak mógł dopuścić się więcej podobnych czynów. Jego sprawą zajmie się sędzia rodzinny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim