1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Sportowy weekend w Ostrowie

Sportowy weekend w Ostrowie

06/07/2013 11:24  |  Dawid Bilski
Sportowy weekend w Ostrowie
fot. Jakub Janecki

Pierwszy weekend lipca obfituje w ciekawe wydarzenia sportowe. Jako to nr 1 wybraliśmy niedzielne spotkanie żużlowe.


Na torze Stadionu Miejskiego zespół ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia zmierzy się z Lubelskim Węglem KMŻ. Stawka tego pojedynku jest ogromna. Obie ekipy walczą o awans do najlepszej czwórki I ligi, po za tym nie są jeszcze pewne utrzymania na zapleczu ekstraligi. Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 18.00.


W sobotę o godzinie 10.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Partyzanckiej rozpoczął się turniej eliminacyjny "Orlik Polska" o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. organizowany przez Ostrowską Ligę Piłki Nożnej Amatorskiej i Referat Sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie. W rywalizacji bierze 9 drużyn złożonych wyłącznie z piłkarzy amatorów. W sobotę odbędą się mecze fazy grupowej, a w niedzielę najważniejsze spotkania. Finał przewidziany jest o 13.30.


Także na sobotę i niedzielę rozgrywany jest VI Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Rywalizacja odbywa się na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 7 przy ulicy Bema.


Na koniec zapraszamy na imprezę organizowaną przez Klub Sportowy Maraton Ostrów. Tym razem biegacze w sobotę o godzinie 16.00 wyruszą na trasę 6 kilometrów i 250 metrów w Parku 3 Maja.