1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. W obiektywie
  4. Foto
  5. Japończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynku

Japończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynku

05/07/2013 20:54  |  Dawid Bilski
Japończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynku
fot. ostrowwlkp.info

 W piątkowe popołudnie na ostrowskim rynku dokonano uroczystego otwarcia 17 Szybowcowych Mistrzostw Europy FAI. Ta impreza od soboty aż do 20 lipca rozgrywana będzie na terenie Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.


Na tę prestiżową imprezę zjechało ponad 130 zawodników nie tylko ze Starego Kontynentu. Są także goście z USA oraz Japonii. Wszyscy zaprezentowali się przed ostrowianami na rynku. Uczestników wprowadziła Ostrowska Orkiestra Koncertowa. Powitały ich władze miasta powiatu, zaproszeni gości - w tym także z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Niestety zabrakło pani minister Joanny Muchy. Otwarcie prezentacją wielkopolskich tańców okrasił zespół "Swojacy".  Na tę specjalną okazję przed ratuszem pojawił się jeden z modeli szybowców.


W sobotę jeśli pogoda na to pozwoli na lotnisku w Michałkowie szybownicy wzniosą się w niebo do pierwszej konkurencji. Każdego dnia w przestworzach będą mieli do pokonania kilkaset kilometrów. Przed nimi przygotowane przez organizatorów zadania do wykonania.

Fotorelacja

Galeria

  • Japończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynku
    48 zdjęć Japończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynkuJapończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynkuJapończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynkuJapończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynkuJapończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynku
    +