1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Karabin na targowisku

Karabin na targowisku

08/06/2013 20:47
Karabin na targowisku
fot. KPP w Ostrowie Wlkp. Karabin z 1943 roku

Mężczyznę, który oferował do sprzedaży karabin z 1943 r., zatrzymali na jednym z targowisk w Ostrowie Wielkopolskim policjanci z wydziału kryminalnego. Posiadanie takiej broni bez zezwolenia jest przestępstwem, za które grozi do 8 lat więzienia.


Ostrowscy kryminalni uzyskali informację, że na jednym z targowisk miejskich, mężczyzna oferuje do sprzedaży broń palną. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy na jednym ze stoisk faktycznie znaleźli leżącą broń. Okazało się, że był to zachowany w bardzo dobrym stanie, karabin SKY z 1943 roku. Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który karabin zakupił na terenie Niemiec i nie posiadał zezwolenia na tego typu broń.


Materiały w tej sprawie trafiły już do ostrowskiej prokuratury rejonowej. Mężczyźnie, za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia, może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.


Ustawa o broni i amunicji szczegółowo określa, kiedy można posiadać broń bez stosownego zezwolenia. Takie zezwolenie nie dotyczy m.in. broni, która została wyprodukowana przed 1885 rokiem.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim

Galeria

  • Karabin na targowisku
    1 zdjęć
    +