4. Foto
  5. Ostrovia 1909 nie wygrała, ale odskoczyła Sokołowi

Ostrovia 1909 nie wygrała, ale odskoczyła Sokołowi

08/06/2013 23:57  |  Dawid Bilski

Po sobotniej kolejce III ligi piłkarze Ostrovii 1909 odskoczyli Sokołowi Kleczew o kolejne "oczko". Po meczu z Nielbą Wągrowiec pozostał duży niedosyt bo ta przewaga mogła być jeszcze bardziej okazalsza.

Ekipa z Wągrowca prezentuje się wiosną z dobrej strony co udowodniła na boisku w Ostrowie. Goście już w 8 minucie za sprawą celnego uderzenia głową Karola Gregorka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyszli na prowadzenie.

Biało-czerwoni szybko ocknęli się po stracie gola. W 15 minucie obok słupka uderzył Krzysztof Gościniak. Ten piłkarz gratulacje od swoich kolegów zbierał w 32 minucie. Wtedy z lewej strony boiska piłkę dograł mu Damian Izydorski. 33-latek najpierw trafił w słupek. W ferworze walki z rywalami upadł, ale nie przeszkodziło mu to w skutecznej dobitce i mieliśmy wynik 1:1.

Kolejne bramki padały po zmianie stron. Jako pierwsza do ataków rzuciła się Ostrovia 1909. W 50 minucie zza pola na strzał zdecydował się Izydorski, ale futbolówka po rękach golkipera Nielby trafiła w poprzeczkę i wyszła na rzut rożny. Przy dośrodkowaniu Marcina Wojciechowskiego nad bramką główkował Krzysztof Molka.

W 72 minucie ostrowska drużyna objęła prowadzenie 2:1. Akcję długim podaniem zainicjował Dariusz Reyer. Po lewej stronie boiska piłkę otrzymał Marek Szymanowski, który zagrał do będącego w polu karnym Macieja Stawińskiego. Ten ostatni mimo asysty obrońcy Nielby popisał się celnym uderzeniem.

Niestety po drugiej stronie boiska w 80 minucie arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką Damiana Błaszczyka. Do remisu pewnym strzałem w lewy róg bramki Dominika Sadowskiego doprowadził Karol Gregorek.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. W innym spotkaniu Sokół Kleczew uległ Wdzie Świecie 1:2. W trzecioligowej tabeli przewodzi Ostrovia 1909 z dorobkiem 57 punktów. Druga w tabeli ekipa z Kleczewa na 54 "oczka", a trzecia Wda 53 punkty.

Ostrovia 1909 - Nielba Wągrowiec 2:2 (1:1)

Bramki:
0:1 Karol Gregorek (8')
1:1 Krzysztof Gościniak (32')
2:1 Maciej Stawiński (72')
2:2 Karol Gregorek (80')

Ostrovia 1909:
Sadowski - Czech, Reyer, Błaszczyk, Krawczyk, Molka, Wojciechowski, Szepeta, Izydorski (67' Szymanowski), Gościniak (85' Kempiński), Stawiński (75' Michalski).

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)

• Ostrovia 1909 nie wygrała, ale odskoczyła Sokołowi
    18 zdjęć Ostrovia 1909 nie wygrała, ale odskoczyła SokołowiOstrovia 1909 nie wygrała, ale odskoczyła SokołowiOstrovia 1909 nie wygrała, ale odskoczyła SokołowiOstrovia 1909 nie wygrała, ale odskoczyła SokołowiOstrovia 1909 nie wygrała, ale odskoczyła Sokołowi