1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Miła pomoc drogowa poszukiwana w Ostrowie!

Miła pomoc drogowa poszukiwana w Ostrowie!

04/06/2013 22:15
Miła pomoc drogowa poszukiwana w Ostrowie!

Kilka dni temu przedstawiciele akcji „Milka. Moje miasto się przytula” ponownie sprawdzali na jednej z ostrowskich ulic, czy Ostrowianie rzeczywiście są mili i pomocni na co dzień. Czy i tym razem mieszkańcom Ostrowa udało się udowodnić, że można na nich niezawodnie liczyć?


Na czym polegała prowokacja?
Sytuacja jak co dzień. W centrum miasta, przy ulicy Raszkowskiego, młoda kobieta miała problem z odpaleniem pożyczonego od swojego dziadka auta. Postanowiła zatem poprosić o pomoc przechodniów. Zaczęło się typowo, od ruszania na tzw. pych, ale to nie pomogło. Kobieta poprosiła zatem o rozbujanie samochodu na boki – w celu poprawienia płynności paliwa w przewodach. Również bez efektu. Kolejny pomysł na uruchomienie pojazdu zaskoczył wszystkich chcących pomóc. Dziewczyna prosiła, aby wsiąść do bagażnika w celu obciążenia tyłu auta. Oczywiście sposób ten wywołał sporo śmiechu wśród przechodniów i też nie zdał egzaminu.


Ostrowianie zdali egzamin celująco i w pełni zaangażowali się w pomoc: pchali samochód, bujali go na boki, chcieli wsiadać do bagażnika. Znaleźli się nawet tacy, którzy wysiadali ze swoich samochodów, aby pomóc.


Całe zdarzenie bacznie obserwowało oko ukrytej kamery przedstawicieli akcji „Milka. Moje miasto się przytula”. Na końcu okazało się, że samochód nie mógł zadziałać, ponieważ ktoś życzliwy wykręcił w nim jedną ze świec. Wszyscy ochotnicy, próbujący odpalić auto otrzymali w prezencie słodkości Milki - organizatora akcji. Film z całego zdarzenia.Dlaczego Milka pojawiła się w Ostrowie?
Akcja pt. „Zepsuty samochód” była już drugą zabawną prowokacją, jaką przedstawiciele konkursu „Milka. Moje miasto się przytula” przeprowadzili w Ostrowie Wielkopolskim.


  • Miła pomoc drogowa poszukiwana w Ostrowie!
    4 zdjęć Miła pomoc drogowa poszukiwana w Ostrowie!Miła pomoc drogowa poszukiwana w Ostrowie!Miła pomoc drogowa poszukiwana w Ostrowie!
    +

W poprzedniej prowokacji Ostrowianie pomagali zagubionemu obcokrajowcowi odnaleźć drogę do celu. Udało się, mimo iż turysta mówił tylko w swoim ojczystym języku. Komplikacjom w porozumieniu się nie było końca. Koniec końcom udało się!


Podobne prowokacje, choć o innej tematyce, odbędą się także na ulicach Bytomia i Rawy Mazowieckiej, które wraz z Ostrowem Wielkopolskim zakwalifikowały się do finału akcji „Milka. Moje Miasto się przytula” i również walczą o tytuł najmilszego miasta w Polsce. Głównym celem inicjatywy Milki jest inspirowanie Polaków do tego by byli dla siebie na co dzień bardziej przyjaźni, otwarci i życzliwi.

Wielki finał akcji odbędzie się 30 czerwca br. w trzech miastach-finalistach. Uczestnicy biorący udział w imprezach na żywo będą mogli zdobywać dodatkowe punkty dla swoich miast. Na ostateczny wynik będą więc miały wpływ nie tylko wirtualne przytulenia wysyłane z całej Polski, ale również to, jak mieszkańcy miast zaangażują się w zaplanowane na ten dzień konkurencje.


Najmilsze miasto w Polsce otrzyma od Milki nagrodę główną w postaci działań promocyjnych w mediach ogólnopolskich, która zostanie zrealizowana tuż po zakończeniu projektu akcji.


Pomysły na inne sposoby sprawdzenia, czy Ostrów Wielkopolski jest miłym miastem można zgłaszać na www.fioletowastrona.pl

Biuro Prasowe „Moje miasto się przytula”