1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Kto pomoże, kto pomoże w Ostrowie?

Kto pomoże, kto pomoże w Ostrowie?

24/05/2013 16:17
Kto pomoże, kto pomoże w Ostrowie?

Po fazie wirtualnego przytulania i wielkiego zaangażowania w głosowanie na trzy finałowe miasta, nadszedł czas na sprawdzenie w praktyce, czy Ostrowianie są rzeczywiście mili i pomocni na co dzień. Przedstawiciele akcji „Milka. Moje miasto się przytula” ruszyli właśnie w teren. Dla trzech najmilszych miast w Polsce, wśród których znalazł się też Ostrów Wielkopolski, przygotowali zabawne prowokacje. Warto być czujnym, bo nigdy nie wiadomo, gdzie się pojawią!


W ostatnich dniach mieliśmy okazje wykazać się pomocą zabłąkanemu turyście, który błąkając się po rynku, szukał drogi do kolejnych punktów na mapie miasta: stadionu, dworca, jeziora, poczty, kościoła, synagogi. Sprawdzian ten był o tyle utrudniony, że obcokrajowiec nie znał nawet pół słowa po polsku, a dodatkowo zamiast mapy Ostrowa Wielkopolskiego, posiadał mapę Gorzowa Wielkopolskiego. Czy Ostrowianie zdali egzamin? Czy zdołali mu wytłumaczyć, że Gorzów to nie to samo co Ostrów?


Turysta krzątał się po ostrowskim rynku jakiś czas w pojedynkę, ale szybko znaleźli się chętni do pomocy i udzielenia wskazówek. Komplikacjom w porozumieniu się nie było końca. Gesty jakimi wspomagał się obcokrajowiec nie dla wszystkich były zrozumiałe, ale wszyscy wiemy, że „Polak potrafi”. Ostrowianie rysowali po mapie, próbowali tłumaczyć drogę w innych językach, a nawet padła propozycja zaprowadzenia na miejsce.


Cała sytuacja była oczywiście prowokacją, a turysta wcale nie szukał drogi. Ostrowianie, którzy chcieli pomóc i wskazać drogę, mimo barier językowych, otrzymali w prezencie słodkości od Milki – organizatora akcji. Film z całego zdarzenia http://www.youtube.com/watch?v=A3cyocjQS5gOstrów Wielkopolski wraz z Bytomiem i Rawą Mazowiecką, zakwalifikował się do finału akcji „Milka. Moje Miasto się przytula”. Głównym celem inicjatywy Milki jest inspirowanie Polaków do tego by byli dla siebie na co dzień bardziej przyjaźni, otwarci i życzliwi.


Wielki finał akcji odbędzie się 30 czerwca br. w trzech miastach-finalistach. Uczestnicy biorący udział w imprezach na żywo będą mogli zdobywać dodatkowe punkty dla swoich miast. Na ostateczny wynik będą więc miały wpływ nie tylko wirtualne przytulenia wysyłane z całej Polski, ale również to, jak mieszkańcy miast zaangażują się w zaplanowane na ten dzień konkurencje.


Najmilsze miasto w Polsce otrzyma od Milki nagrodę główną w postaci działań promocyjnych w mediach ogólnopolskich, która zostanie zrealizowana tuż po zakończeniu projektu akcji.


Pomysły na inne sposoby sprawdzenia, czy Ostrów Wielkopolski jest miłym miastem można zgłaszać na www.fioletowastrona.pl

Biuro Prasowe „Moje miasto się przytula”

Galeria

  • Kto pomoże, kto pomoże w Ostrowie?
    3 zdjęć Kto pomoże, kto pomoże w Ostrowie?Kto pomoże, kto pomoże w Ostrowie?
    +