1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Borodulin w składzie na Rawicz

Borodulin w składzie na Rawicz

17/05/2013 01:23  |  Hubert Błaszczyk
Borodulin w składzie na Rawicz
fot. Wojciech Tarchalski

Pech nie opuszcza w tym sezonie Madsa Korneliussena. Duńczyk po raz drugi miał dostać szansę występu w barwach ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia. Po raz kolejny na przeszkodzie stanęła jednak kontuzja odniesiona w rozgrywkach angielskiej Elite League. Skandynawa w meczu z Kolejarzem Rawicz zastąpi Władimir Borodulin.


Powrót Korneliussena na żużlowe tory nie musi być wcale szybki. Duńczyk po upadku w Anglii narzeka na ból obojczyka, w dodatku stwierdzono u niego wstrząśnienie mózgu.


Kontuzja doświadczonego Skandynawa wymusiła na włodarzach Ostrovii szybkie działanie. Ostatecznie w piątek w godzinach popołudniowych do Ostrowa Wielkopolskiego dotrze Władimir Borodulin, ale jego sprowadzenie z Rosji wymagało dużej gimnastyki logistycznej.


Rosjanin pierwotnie miał lecieć do Rygi. Ten wariant jest już jednak nieaktualny, a zawodnik z przesiadkami przez Moskwę, Sankt Petersburg i Berlin dotrze do Ostrowa Wielkopolskiego. Tak męcząca podróż na pewno wpłynie jednak na jego dyspozycję. Jak bardzo? Przekonamy się w piątkowy wieczór.