1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka ręczna
  5. Po raz ostatni u siebie

Po raz ostatni u siebie

26/04/2013 21:41  |  Patryk Pankowiak
Po raz ostatni u siebie
fot. Wojtek Tarchalski Ostrovia po raz ostatni w sezonie zagra na własnym parkiecie

Piłkarze ręczni z Ostrowa Wielkopolskiego, po trzech porażkach na własnym parkiecie i remisie w Radomiu, marzą o odniesieniu upragnionego zwycięstwa. Najbliższe sobotnie spotkanie będzie szczególnie ważne i to z kilku powodów.


Nie od dziś wiadomo, że kluby z Ostrowa Wielkopolskiego nie sympatyzują z wrocławskim Śląskiem. W pierwszym pojedynku obu ekip, po wielkich emocjach, triumfował różnicą zaledwie jednej bramki zespół z Dolnego Śląska. A jak będzie tym razem? Ostrovia z pewnością liczy na udany rewanż, tym bardziej, że po raz ostatni w sezonie 2012/2013 zaprezentuje się przed własną widownią.


Można być więc pewnym, że miejscowi szczypiorniści zostawią na parkiecie całe serce i będą się starali postawić opór wyżej notowanemu rywalowi. Śląsk w tym momencie ma na swoim koncie 37 punktów, co w ligowej tabeli umiejscawia ich na trzeciej lokacie. Miejscowi muszą z pewnością zwrócić szczególną uwagę i postarać się ograniczyć poczynania drugiego strzelca na I-ligowych parkietach - Piotra Swata, który na tę chwilę ma na swoim koncie aż 161 trafień.


Po drugiej stronie boiska w biało-czerwonych barwach odpowiedzieć na jego ofensywne popisy będą się starali również czołowi strzelcy ligi - Jakub Tomczak i Krzysztof Martyński, a cenne bramki ze skrzydeł dorzucać Mateusz Stupiński oraz Paweł Dutkiewicz.


KPR Ostrovia w ostatnim pojedynku na pewno postara się zostawić po sobie dobre wrażenie i odnieść prestiżowe zwycięstwo. Początek sobotniego spotkania o godzinie 18:00 w hali gimnazjum nr 4, przy ulicy Krotoszyńskiej.


Podopiecznych Filipa Orleańskiego po ostatnim spotkaniu na własnym parkiecie, czeka jeszcze kończąca sezon potyczka z KSSPR Końskie.