4. Piłka nożna
  5. Ostrovia 1909 z Centrą w finale OPP!

Ostrovia 1909 z Centrą w finale OPP!

24/04/2013 00:03  |  Dawid Bilski

We wtorek na murawie Stadionu Miejskiego w walce o awans do finału Okręgowego Pucharu Polski zmierzyły się zespoły Ostrovii 1909 Ostrów i Piasta Kobylin.

Drużyna z Kobylina przed kilkoma laty z powodzeniem walczyły na arenie ogólnopolskiej tych rozgrywek walcząc jak równy z równym z Zagłębiem Lubin czy Cracovią Kraków. Teraz Piast nie jest już taką "potęgą" piłkarską w naszym regionie. Szansę na podbój pucharowych zmagań mają biało-czerwoni.

We wtorkowym spotkaniu Ostrovia 1909 bez większych problemów pokonała swojego rywala z trzecioligowych boisk 3:0. Wszystkie bramki strzelone zostały w polu karnym, co świadczy o słabej defensywie Piasta. Pierwszą w 25 minucie zdobył Tomasz Kempiński. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Maciej Stawiński. Natomiast w 47 minucie wynik meczu ustalił Krzysztof Molka.

Ostrowska drużyna w tym meczu częściej znajdowała się w posiadaniu futbolówki. W pucharowym starciu zabrakło kilku podstawowych graczy, którzy pauzowali za kartki lub leczyli drobne urazy po ostatnim występie ligowym. Szansę zaprezentowania się dostali ich zmiennicy. Gospodarze oddali w sumie 15 strzałów, a zespół Piasta tylko 7.

W wielkim finale Okręgowego Pucharu Polski rywalem Ostrovii 1909 będzie Centra Ostrów. Kibice już zacierające ręce na ciekawie zapowiadający się pojedynek. Niebawem poznamy termin jego rozegrania oraz gospodarza. Dodajmy, że Ostrovia 1909 ostatni raz to trofeum zdobyła w 1995 roku.

Ostrovia 1909 - Piast Kobylin 3:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Tomasz Kempiński (25'), 2:0 Maciej Stawiński (45'), 3:0 Krzysztof Molka (47')