1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Park Linowy na Piaskach zaprasza od soboty

Park Linowy na Piaskach zaprasza od soboty

17/04/2013 23:06
Park Linowy na Piaskach zaprasza od soboty

Po zimowej przerwie od najbliższej soboty 20 kwietnia 2013 r. czynny będzie Park Linowy na ostrowskich Piaskach. Na wypoczywających czeka także poszerzona plaża i oferta gastronomiczna. Na Piaskach powstaje także kolejna ścieżka - przeznaczona dla rowerzystów i rolkarzy.


Na Piaskach do dyspozycji są ścieżki pieszo rowerowe, dwa place zabaw, boisko wielofunkcyjne, siłownia na świeżym powietrzu, a także ścieżka edukacyjno - ekologiczna.


- Po aktywnym wypoczynku zapraszamy do Restauracji Plażowej na smaczne domowe jedzenie. Na pięciolecie dla wszystkich korzystających z atrakcji linowych do końca maja drugie przejście z 50% zniżką - zaprasza prezes MZZ Wojciech Białas.


Na zainteresowanych czeka także boisko.


- Piaski to dziś już marka sama w sobie. Bardzo dużo zostało zrobione – od pobudowania systemu studni głębinowych, po stworzenie infrastruktury, zieleń i małą architekturę. Wiele jeszcze przed nami, ale mam nadzieję, że sezon, który właśnie się zaczyna, będzie bezpieczny i pełen wrażeń nie tylko dla wypoczywających tu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, ale także dla tych, którzy z sąsiednich powiatów przyjeżdżają tu wypocząć – podkreśla Prezydent Jarosław Urbaniak.


Park Linowy na ostrowskich Piaskach rozpoczyna piąty sezon. Na zainteresowanych czekają cztery trasy. Najkrótsza jest trasa zielona dla dzieci, na niej asekuracja została dostosowana dla osób o wzroście nie mniejszym niż 120 cm. Trasa niebieska na średni poziom trudności, oznaczona kolorem czerwonym – trudna. Na trasach napotkać można szereg przeszkód m.in. mosty linowe, kładki, siatki, można wykonać skok indiański, wspiąć się po ruchomych drabinach. Na każdej trasie zaprojektowano zjazd tyrolski, który dostarcza najwięcej adrenaliny.


W 2012r. w ośrodku rekreacyjnym Piaski - Szczygliczka w najcieplejsze dni wypoczywało nawet 20 tysięcy osób. Do tego 5 tysięcy osób skorzystało z atrakcji w Parku Linowym.


W ośrodku na całej plaży, dzięki współpracy z ostrowską firmą Info-Net można korzystać z darmowego internetu.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Galeria

  • Park Linowy na Piaskach zaprasza od soboty
    1 zdjęć
    +