1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Druga kolejka też przełożona! Z Wybrzeżem 16 czerwca

Druga kolejka też przełożona! Z Wybrzeżem 16 czerwca

02/04/2013 16:31  |  Hubert Błaszczyk
Druga kolejka też przełożona! Z Wybrzeżem 16 czerwca
fot. SKI Zaśnieżony Stadion Miejski

Aura nie rozpieszcza żużlowców tym roku. W poniedziałek powinniśmy być świadkami pierwszej kolejki na pierwszoligowych torach. Do żużlowej inauguracji jednak nie doszło, a część drużyn nie zdołała nawet wyjechać na tor. W obliczu słabych prognoz pogody i trudnych warunków torowych Główna Komisja Sportu Żużlowego postanowiła przełożyć również drugą kolejkę żużlowych zmagań.


Zespół MDM Polcopper Ostrovii miał w drugiej kolejce zmierzyć się na własnym stadionie z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Włodarze obu klubów doszli już wcześniej do porozumienia, że mecz nie obędzie się w terminie. Nową datą był 17 maja. Teraz jednak, gdy przełożona została cała kolejka, oba zespoły zmierza się 16 czerwca.


Przypomnijmy, że wcześniej przełożona została pierwsza kolejka pierwszej ligi, w której ostrowianie mieli pojechać do Grudziądza. Mecz z jedną z czołowych drużyn zaplecza Ekstraligi odbędzie się 19 maja.


Znany jest już również nowy termin meczu z Lokomotivem Daugavpils. Ostrovia to spotkanie miała rozegrać 2 czerwca. Jednak z powodu rozgrywek piłkarskiej trzeciej ligi Stadion Miejski jest wówczas zajęty przez drużynę Ostrovii 1909 Ostrów. Nowym terminem pojedynku z Łotyszami jest 30 maja (czwartek).


Teoretycznie więc po raz pierwszy fani speedwaya powinni zobaczyć swoich ulubieńców 14 kwietnia podczas meczu w Lublinie. Ten pojedynek stoi jednak pod dużym znakiem zapytania. Lubelski tor jest bowiem w ciężkim stanie i włodarze Lubelskiego Węgla KMŻ nie zdecydowali się jeszcze na rozłożenie band.


Niewykluczone więc, że MDM Polcooper Ostrovia zainauguruje sezon dopiero 28 kwietnia spotkaniem z Orłem Łódź na własnym torze. Byłby to prawdziwy precedens, ale aura w tym sezonie ewidentnie zrobiła żużlowym kibicom psikusa.
 

Terminarz MDM Polcopper Ostrovia

14 kwietnia, Lubelski Węgiel KMŻ - ŻKS Ostrovia Ostrów
28 kwietnia, ŻKS Ostrovia Ostrów - Orzeł Łódź
5 maja, Lokomotiv Daugavpils - ŻKS Ostrovia Ostrów
12 maja, ŻKS Ostrovia Ostrów - Kolejarz Rawag Rawicz
19 maja, GTŻ Grudziądz - ŻKS Ostrovia Ostrów
26 maja, Kolejarz Rawag Rawicz - ŻKS Ostrovia Ostrów
30 maja, ŻKS Ostrovia Ostrów - Lokomotiv Daugavpils
9 czerwca, Orzeł Łódź - ŻKS Ostrovia Ostrów
16 czerwca, ŻKS Ostrovia Ostrów - Wybrzeże Gdańsk
7 lipca, ŻKS Ostrovia Ostrów - Lubelski Węgiel KMŻ
21 lipca, Wybrzeże Gdańsk - ŻKS Ostrovia Ostrów
4 sierpnia, ŻKS Ostrovia Ostrów - GTŻ Grudziądz