1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Tragiczny wypadek w Przygodzicach

Tragiczny wypadek w Przygodzicach

29/03/2013 13:32
Tragiczny wypadek w Przygodzicach

Tragiczny wypadek na krajowej „jedenastce" w Przygodzicach. Nie żyje kierowca osobowego Volkswagena Transportera. Czworo jego pasażerów trafiło do szpitala na obserwację.


25 marca, około godziny 3:25, na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Przygodzice doszło do tragicznego wypadku drogowego. W zderzeniu osobowego Volkswagena Transportera z ciągnikiem siodłowym Volvo na miejscu zginął kierowca osobówki.


Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że 45-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, kierujący Volkswagenem, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z naczepą nadjeżdżającego z naprzeciwka ciągnika siodłowego Volvo, kierowanego przez 42-letniego mieszkańca województwa śląskiego. W wyniku zderzenia kierujący samochodem osobowym zginął na miejscu. Do szpitala na obserwację trafiło czworo, jadących z nim wspólnie pasażerów.


Ruch na drodze krajowej nr 11 po wypadku został zablokowany. Policjanci zorganizowali objazdy. Utrudnienia w ruchu drogowym trwały do około godziny 9:00.


Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim