4. Piłka nożna
  5. Ostrovia 1909 i Centra w półfinale OPP

Ostrovia 1909 i Centra w półfinale OPP

10/03/2013 17:07  |  Dawid Bilski

Mimo iż za oknem zimowa aura nie przeszkodziło to ostrowskim drużyną piłkarskim w rozegraniu w niedzielę spotkań w ramach V rundy Okręgowego Pucharu Polski. Zarówno Ostrovia 1909 jak i Centra wywalczyły awans do półfinału eliminując z gry rywali z "Okręgówki".

Ostrovia 1909 pokonała w Trębaczowie tamtejszą Pogoń 3:1. Do 75 minuty pachniało dużą sensacją, bo gospodarze po trafieniu w pierwszym kwadransie prowadzili 1:0. W końcówce spotkania do siatki w końcu trafiali biało-czerwoni - dwukrotnie Tomasz Kempiński, oraz Maciej Stawiński. Po stracie bramki przewaga ostrowskiej drużyny była wręcz przygniatająca - o czym świadczy 18 wykonywanych rzutów różnych. Biało-czerwonym brakowało też szczęścia - 2 poprzeczki Krzysztofa Gościniaka i 1 Marka Szymanowskiego. Gospodarze grali niezwyklie ofiarnie. Jeden z obrońców przez blisko 80 minut występował na boisku z rozciętą skórą na czole, a bramkarzowi Pogoni w trakcie spotkania pękły szwy na zoperowanym barku.

Ciekawie zapowiadało się derbowe starcie Gorzyczanki Gorzyce Wielkie z Centrą. Mecz toczył się pod dyktando podopiecznych Marka Wojtasiaka, którzy zwyciężyli 2:0, mimo wielu sytuacji strzeleckich. Piłkarze usprawiedliwiali się brakiem skuteczności przez nienajlepsze warunki do gry na murawie pokrytej śniegiem. Bramki dla Centry zdobyli Tomasz Adamczyk i Piotr Kasprzyk.

Obie ostrowskie drużyny w kwietniu zagrają w fazie półfinałowej OPP. Na razie nie są znani ich rywale, bowiem wcześniej odwołano dwa inne spotkania zaplanowane na niedzielę.

Pogoń Trębaczów - Ostrovia 1909 Ostrów 1:3 (1:0)

Bramki:
1:0 Robert Ignasiak (15'), 1:1 Tomasz Kempiński (75'), 1:2 Maciej Stawiński (77'), 1:3 Tomasz Kempiński (89')

Ostrovia 1909: Sadowski - Reyer, Czech, Szczepański (60' Stawiński), Krawczyk, Wojciechowski, Molka (80' Świtała), Cierniewski (Kaczmarek), Szymanowski, Gościniak, Kempiński.

Gorzyczanka Gorzyce Wielkie - Centra Ostrów 0:2 (0:1)