1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Żarty się skończyły - derby z nożem na gardle

Żarty się skończyły - derby z nożem na gardle

09/03/2013 16:30  |  Patryk Pankowiak
Żarty się skończyły - derby z nożem na gardle
fot. Wojtek Tarchalski Zespół BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Jeśli Stalówka chce awansować do posezonowych rozgrywek, nie może pozwolić sobie już na chwilę słabości. Sprawy nie ułatwia fakt, że potencjalnych kandydatów do TOP 8 jest wielu.


41 punktów na koncie, 14 zwycięstw, 13 porażek. Takim bilansem może pochwalić się w I-lidze aż pięć ekip, które najprawdopodobniej rozstrzygną między sobą walkę o awans do tegorocznych play-off. Do końca sezonu zasadniczego zostały dokładnie trzy kolejki. Każde spotkanie będzie więc miało ogromne znaczenie.


Stalówka na własnym parkiecie wystąpi jeszcze na pewno dwukrotnie. W najbliższą niedzielę, 10 marca, o godzinie 18:30 Stal podejmie przyjezdnych z Poznania, a za dwa tygodnie AZS Radex Szczecin. W między czasie, podopiecznych Mikołaja Czai czeka jeszcze bardzo trudny pojedynek w Toruniu.


W niedzielnym spotkaniu bardzo ciekawie zapowiada się walka pod koszem, gdzie naprzeciw siebie staną naprawdę solidni zawodnicy. Doświadczony Wojciech Żurawski spotka na swojej drodze godnego rywala, którym jest z pewnością Adam Metelski. Środkowy jest też najlepiej zbierającym graczem na I-ligowych parkietach (12 zbiórek na mecz) i pierwszym snajperem swojego zespołu.


Do składu Stali powracają Marcin Dymała i Wojciech Szawarski. Obaj wystąpili już w Kutnie, ale tam ich skuteczną grę ograniczyły jeszcze nie do końca wyleczone kontuzje. Ostrowski zespół pokłada również spore nadzieje w osobie Filipa Matczaka, który przecież tak świetnie spisywał się w ostatnim ligowym pojedynku.


Akademicy z Poznania na parkiecie rywala wygrali tylko raz w trwającym sezonie. Stalówka w niedzielę nie może pozwolić sobie już na najmniejszy błąd. Jak faktycznie będzie? Czy miejscowy zespół BM Slam Stali sprosta oczekiwaniom i ogra przyjezdnych? Wszystko zweryfikuje parkiet.