1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Gollob i Sajfutdinov na meczu w Ostrowie

Gollob i Sajfutdinov na meczu w Ostrowie

06/03/2013 11:22  |  Hubert Błaszczyk
Gollob i Sajfutdinov na meczu w Ostrowie
fot. Wojciech Tarchalski Tomasz Gollob będzie zachwycał swoją jazdą na Stadionie Miejskim.

Tomasz Gollob i Emil Sajfutdinov będą gwiazdami meczu międzypaństwowego pomiędzy Polską a Rosją, który odbędzie się 1 maja na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Stawką pojedynku będzie Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


Wydarzeniem tego pojedynku będzie ponowne pojawienie się na ostrowskim owalu Tomasza Golloba. Były mistrz świata niezbyt często przyjeżdżał w ostatnich latach na zawody do Ostrowa Wielkopolskiego. „Chudy” miał startować w 2008 roku w Łańcuchu Herbowym. Zawody nie doszły wówczas do skutku, a w jesiennej powtórce Golloba na starcie zabrakło. Być może zawodnik Unibaxu Toruń nie będzie jedynym uczestnikiem cyklu Grand Prix, który wystartuje w polskich barwach. Trwają bowiem rozmowy, by szeregi Polaków zasilił Jarosław Hampel.


Oprócz Golloba w reprezentacji Polski pojawią się również zawodnicy związani z regionem - Michał Szczepaniak i Łukasz Sówka. Start żużlowców ŻKS Ostrovii i PGE Marmy Rzeszów ma przyciągnąć większą rzeszę kibiców na trybuny. Zarówno „Szczepan” jak i "Sówkins" na arenie międzynarodowej nie są nowicjuszami.


Rosjanie swój skład oparli na Emilu Sajfutdinovie. Oprócz niego całkiem prawdopodobny jest start Andrieja Kudriaszowa, Władimira Borodulina i Ilji Czałowa. Konkretne zestawienie reprezentacji Sbornej będziemy jednak znali bliżej daty rozegrania pojedynku.


Mecz wstępnie zaplanowano na godzinę 18:00, a spotkaniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Godzina pojedynku może ulec zmianie, gdyż transmisją pojedynku jest zainteresowana ogólnopolska telewizja.


Spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim będzie rewanżem za podobny pojedynek, który odbył się przed rokiem w Togliatti. Wówczas polscy juniorzy wsparci Tomaszem Gollobem zremisowali z młodymi Rosjanami po 45.


Galeria

  • Gollob i Sajfutdinov na meczu w Ostrowie
    13 zdjęć Gollob i Sajfutdinov na meczu w OstrowieGollob i Sajfutdinov na meczu w OstrowieGollob i Sajfutdinov na meczu w OstrowieGollob i Sajfutdinov na meczu w OstrowieGollob i Sajfutdinov na meczu w Ostrowie
    +