1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Komunikaty
  4. Ścieżką przez wiadukt odolanowski

Ścieżką przez wiadukt odolanowski

20/02/2013 16:25
Ścieżką przez wiadukt odolanowski
fot. archiwum

Od początku marca 2013 roku będzie czynne przejście dla pieszych i rowerzystów przez wiadukt odolanowski. O ponowne otwarcie wiaduktu dla pieszych na styczniowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej apelował Prezydent Jarosław Urbaniak.


Piesi nie będą korzystać z kładki, jak było to wcześniej, ale ze specjalnej ścieżki, wytyczonej przez wykonawcę robót. Z przejścia będzie można korzystać tylko w godzinach prac ekipy. W nocy przejście będzie zamknięte.


- Wiadukt odolanowski to plac budowy, tak więc za wszystko co się dzieje na placu odpowiada kierownik budowy. Dlatego też przejście będzie udostępnione tylko w czasie prac ekipy, tak, aby korzystanie z przejścia było jak najbardziej bezpieczne dla pieszych - mówi Jarosław Anioła, kierownik robót.


O ponowne otwarcie wiaduktu dla pieszych i rowerzystów apelował Prezydent Jarosław Urbaniak podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa, które odbyło się 10 stycznia 2013 roku.


- Za remont wiaduktu odpowiada Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, jednak skutki utrudnień w ruchu drogowym odczuwają mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Kładka dla pieszych - ze względu na przeprowadzane prace, ale także na fakt, że teren ten jest placem budowy - musiała zostać zamknięta. Przejście zostanie ponownie otwarte, co jest dobrą wiadomością dla pieszych, którzy wielokrotnie sygnalizowali, że brak przejścia jest dla nich dużym utrudnieniem - wyjaśnia Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Generalny remont mostu rozpoczął się w czerwcu 2012 roku. Prace - zgodnie z podpisanym przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu aneksem do umowy - potrwają do końca marca 2013 roku.


Koszt inwestycji to ok. 10 milionów złotych. ¾ tej kwoty to środki unijne z WRPO przyznane dla Ostrowa Wielkopolskiego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Dla ruchu samochodowego wiadukt jest zamknięty.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim