4. Koszykówka
  5. Porażka na koniec rundy

Porażka na koniec rundy

25/01/2013 21:39  |  Dawid Bilski

Za oknem kilkunastostopniowy mróz. O wiele gorętsza temperatura panowała w piątkowy wieczór w hali Gimnazjum nr 1, gdzie swój mecz ligowy rozgrywały koszykarki Ostrovii.

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej ostrowska drużyna podejmowała SMS PZKosz Łomianki. Na początku pierwszej kwarty biało-czerwone, dzięki skutecznej pod koszem Magdalenie Parysek odskoczyły na kilka "oczek".

W dalszej fazie pierwszej części meczu z obu stron mnożyły się straty. Po 20 minutach SMS miał ich na koncie aż 19. Mimo tak niechlubnych statystyk to przyjezdne wygrywały 29:27. Ostrovia zagrała na kiepskiej, 30 procentowej skuteczności - oddając 13 rzutów więcej od rywalek. Niestety pod koniec drugiej kwarty urazu nabawiła się Katarzyna Szymańska i już na parkiet nie powróciła.

Po zmianie stron zespół z Łomianek odskoczył na dystans 7 punktów. Te straty zostały szybko zniwelowane. W trzeciej i czwartej kwarty ostrowianki kilkukrotnie odrabiały dystans kilku "oczek" do próbujących uciekać rywalek. Na początku ostatniej odsłony meczu dwoma trafienami zza linii 6,75 m popisała się Edyta Mielczarek i Ostrovia wróciła do gry.

Emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce. 14 sekund przed zakończeniem po celnych rzutach osobistych Karoliny Poboży SMS wygrywał 67:64. Do samego końca piłka znajdowała się w posiadaniu koszykarek ostrowskiej drużyny. Rywalki skutecznie utrudniały biało-czerwonym próbę oddania celnego rzutu z dystansu. Sekundę przed końcem spotkania spod kosza trafiła Mielczarek, ale było to za mało na doprowadzenie do dogrywki. Ostatecznie Ostrovia uległa 66:67.

Była to trzecia przegrana podopiecznych Kaspra Smektały w tym sezonie we własnej hali. Na koniec rundy zasadniczej I ligi ostrowianki mają bilans 10 zwycięstw i 4 porażek. Po meczach, które zaplanowano na sobotę wyjaśni się ostatecznie z jakim bilansem Ostrovia przystąpi do drugiej części sezonu. Wiadomo to od dawna, że biało-czerwone są już pewne utrzymania. Teraz znajdą się w grupie 8 najlepszych ekip I ligi. Tam rozegra się sprawa awansu do ekstraklasy.

TS Ostrovia Ostrów - SMS PZKosz Łomianki 66:67 (16-7 11-22 17-14 22-24)
Ostrovia: Parysek 22, Cebulska 12, Kaczmarek 10, Mielczarek 8, Misiek 6, Czaska 4, Krygowska 2, Szymańska 2, Rosa 0.