1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Komunikaty
  4. Zbiórka wielkogabarytów jeszcze przed wakacjami

Zbiórka wielkogabarytów jeszcze przed wakacjami

15/03/2012 20:55
Zbiórka wielkogabarytów jeszcze przed wakacjami

Do wakacji na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka wielkogabarytów. Ostrowianie za darmo będą mogli pozbyć się starych mebli, dywanów, sprzętu AGD i RTV. Informacja o zbiórce będzie wysyłana m.in. za pośrednictwem samorządowego informatora SMS.


Zbiórka wielkogabarytów organizowana jest już po raz siódmy. Akcja odbywać się będzie w soboty, tak aby mieszkańcy wyznaczonych wcześniej rejonów mogli wystawić zbędny sprzęt na chodnik przed posesję.


- Akcja co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Chodzi o to, aby zbędne rzeczy nie zalegały w piwnicach czy też na strychach, a mieszkańcy mogli się ich legalnie pozbyć. Ostrowianie mogą wystawiać odpady wielkogabarytowe, elektryczne i elektroniczne – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Każdy kto zaloguje się w bazie samorządowego informatora SMS będzie mógł dowiedzieć się w jakim rejonie aktualnie odbywa się zbiórka.


- SMS- y wykorzystujemy do informowania mieszkańców o grożących niebezpieczeństwach czy zagrożeniach, jak i m.in. o odbywającej się zbiórce wielkogabarytów. Jeśli ostrowianie zalogują się w bazie miejskiej, taką informację otrzymają bezpośrednio na swój telefon komórkowy - mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Aby zarejestrować się w systemie należy wysłać SMS O TREŚCI Tak.pos01 na numer 661 000 112 Z systemu w każdej chwili można się wyrejestrować.


Zbiórkę wielkogabarytów przeprowadzą wyłonione w przetargu firmy.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim